12.07.2017, kategorie: Aktuality

Zpráva o projektu - Filipíny

Zpráva o projektu - Filipíny
Klášter sester Naší Paní od Piety

V roce 2015 proběhla jedna z tzv. vizitačních návštěv projektů, které z České republiky podporujeme, také na Filipínách. Výprava Papežských misijních děl navštěvovala s filipínským ředitelem jednotlivé kláštery, které nás žádají o pomoc v jejich práci pro chudé rodiny a opuštěné děti, tedy zdravotní, výživové a školní projekty. Se sestrami Naší Paní od Piety z Calamby, které se starají o děti z městského slumu a chudé a zanedbané děti z nedalekých horských oblastí, jsme od té doby v úzkém spojení. Počet zapojených dětí je 650.

Drazí z českého misijního týmu!

Chtěli bychom vás pozdravit a podělit se s vámi o to, co s dětmi zapojenými do vzdělávacího a výživového programu, který můžeme uskutečňovat díky vaší podpoře, děláme.

V tomto měsíci jsme se při setkáních s dětmi zaměřili na úctu k Panně Marii, která je nám blízkou Matkou. Pokaždé se s dětmi modlíme růženec, přinášíme k její soše květiny jako symbol naší lásky k ní. A obzvlášť se modlíme za mír a její vedení nás všech.

Děkujeme za vaši štědrou podporu, kterou jsme již tento rok obdrželi, tedy zajištění výživy pro všechny naše děti. Každé odpoledne, kdy přicházejí na modlitbu a hry, mohou také dostat polévku, lugaw a další filipínská jídla, která jsou velmi výživná.

Posíláme vám pár fotek, abychom mohli naši lásku k Marii vzájemně sdílet. Na fotografiích uvidíte také pár záběrů ze slavnosti, na kterou děti připravily písničky a taneční vystoupení. Nezapomeňte prosím sdílet naše díky lidem a dětem v České republice. sr. Gilda Bataglia

 
 
Nahoru