Aktuality

Rok:   2019 2018 2017 2016 2015 2011
Měsíc: duben květen červen
25.04.2019, kategorie: Aktuality

Modlitba za Srí Lanku

Modlitba za Srí Lanku

Milí přátelé misijního díla církve!

Věřím, že všichni společně prožíváme nedávné teroristické úroky v zemi, kterou jsme v posledním roce na mnoha místech diecéze představovali v projektu Cesta čaje. Ze zpráv a ze zpráv od našich tamějších kolegů jsou opravdu oběťmi křesťané, včetně dětí z nedělní školy na východě ostrova.

Všichni jsme hluboce otřeseni a prosím vás upřímně o modlitbu za křesťanskou menšinu, která byla, a doufáme, že nadále bude, živá, radostná a bez vytáček se angažující pro dobro své země.

Domovy, o kterých jsme při přednáškách mluvili, se nachází ve středu ostrova, kde se sebevražedné útoky neodehrály. Přesto se jedná o zemi velmi malou, kde zlo v jedné části, citelně zasáhne životy o několik desítek kilometrů dál… Celý článek ...

23.04.2019, kategorie: Aktuality

Velikonoční běh pro Misie v Horní Cerekvi

Velikonoční běh pro Misie v Horní Cerekvi

Běh pro MISIE je akce, které se můžou zúčastnit všichni - děti, dospělí, běžci i neběžci. Danou trasu může každý překonat stylem, jakým se mu zachce. Můžete se těšit na dobrovolné interaktivní úkoly a budete mít možnost se dozvědět něco o Papežských misijních dílech.

Program:
- 14:30 zahájení
- 14:45 běh dětí
- 15:00 start běhu/procházky

Akce proběhne v neděli 28.4.2019, začátek bude před farou v Horní Cerekvi.
Po celou dobu akce bude k dispozici občerstvení.

Startovné je dobrovolné. Výtěžek bude pod záštitou Papežských misijních děl poslán na pomoc dětem v chudých zemích.

Ke stažení Ke stažení
16.04.2019, kategorie: Aktuality

Přijměte prosím pozvánku na Misijní pouť

Přijměte prosím pozvánku na Misijní pouť

1. června se na Klokotech uskuteční Misijní pouť. Můžeme se těšit na představení Víti Marčíka mladšího, vyrábění i pohyb při putování po misijních stanovištích v blízkém okolí, ale i posezení v Misijní kavárničce. Ke kávě si samozřejmě budeme připravovat srílanský moučník. S P. Petrem Dombkem, omi prožijeme mši sv. a spolu s ním se přesuneme k zápisu do Běhu pro Ugandu. Odvážné čeká běh se slušným převýšením mezi řekou Lužnicí a Klokoty o celkové délce 3,5 km, ale naše zápisné či dar pomohou sestře Demmy z Ugandy obstarat další jídlo pro "její" děti, které doslova sbírá na ulici v blízkosti svého Domova Bambino! 

Kdo vydrží, čeká na něj možnost opéct si večeři na ohni a společně pobýt.

Ke stažení Ke stažení
16.04.2019, kategorie: Aktuality

Běh pro Ugandu 1. června na Klokotech

Běh pro Ugandu 1. června na Klokotech

Každý, kdo rád běhá, může 1.června pomoci. Podpoříte tak Domov Bambini nedaleko ugandské Liry, kde je realita tak syrová, jak si neumíme představit.

Pojďte s námi do toho!

Sestra Demmy sbírá děti na ulicích, na veřejných toaletách nebo v buši. Mnoho matek opouští své děti ze zoufalství kvůli HIV nákaze, kterou samy mají, a nemají sílu starat se o dítě. Nebo jde o matky, které jsou zoufalé z válečného konfliktu, před kterým sem z blízkého Súdánu uprchly. Dům je sám velmi chudý, někdy sestra může jen sedět a plakat spolu s hladovými dětmi... Naše pomoc jí pomáhá částečně pokrýt náklady na jídlo, lékařskou péči a například cesty do nemocnice.

Ke stažení Ke stažení
Rok:   2019 2018 2017 2016 2015 2011
Měsíc: duben květen červen
Ke stažení Ke stažení
 
Nahoru