Ohlédnutí

Rok:   2018 2017 2016 2015
02.11.2018, kategorie: Ohlédnutí

Misijní neděle v Českobudějovické diecézi

Misijní neděle v Českobudějovické diecézi

Milevsko, Pacov, Třeboň, Pelhřimov, Majdalena, Vodňany, Skočice, Jistebnice, Klokoty, Kaplice, katedrála sv. Mikuláše i Srí Lanka, Tanzánie, Zambie, Sýrie, Pákistán... Vzdušné nebeské spojnice mezi těmito misty bychom si mohli představit v neděli 21. října jako přeplněné daty. Běžná velikost datového přenosu tentokrát možná byla na svém maximu, ale spojení jistě nebylo přetíženo, spíše mu byly vlity nové síly.

Dělo se totiž to nejkrásnější, co v církvi můžeme zažít. Byla propojena modlitbou a vzájemnou pomocí. Finanční pomocí sbírky Misijní neděle jsme vyjádřili, že spolu s apoštolem Jakubem vyznáváme podstatu naší víry: “Když bratr nebo sestra nebudou mít do čeho se obléci a budou mít nedostatek denní obživy, a někdo z vás jim řekne: ´Tak s Pánem Bohem! Zahřejte se a najezte se´- ale nedáte jim, co potřebují pro své tělo, co je jim to platné? Stejně tak je tomu i s vírou: když se neprojevuje skutky, je sama o sobě mrtvá.”

 

Na tomto místě zaslouží poděkování všichni ti, kdo se stali misionáři ve svých farnostech. Dělo se tak krásnou misijní výzdobou kostelů, přinášením obětních darů a přímluv za potřeby lidí v misiích, Misjními jarmarky, koláči či benefičními koncerty, letos nechyběly ani besedy o misiích ve farnostech nebo ve školách. A především kněžím, kteří se svou obětí mše svaté do oslav Misijní neděle zapojili, upřímné díky!

Vstoupili jsme důstojně do Přípravného roku k Mimořádnému misijnímu měsíci říjnu 2019, vyhlášenému papežem Františkem.

01.11.2018, kategorie: Ohlédnutí

Prázdniny v Tanzánském sirotčinci

Prázdniny v Tanzánském sirotčinci

Fidelis měla příležitost se podívat do Tanzánie ,kde pomáhala v sirotčinci. Ani bych neřekla, co všechno se dá stihnout za tři měsíce. Naučila se základy svahilštiny,poznala spoustu dětí a má jedinečné zážitky. Doučovala děti angličtinu,dělala domácí práce a zabavovala děti. Ze začátku bylo těžké s nimi komunikovat ,protože děti neuměly moc anglicky a Fidelis neuměla svahilsky. Myslím, že se to nedá popsat, museli bychom to zažít. Ale kdo ví, třeba se někdo z nás do Tanzánie podívá příště. Veronika Síčová, skautka z oddílu sestry Fidelis

Ke stažení Ke stažení
01.11.2018, kategorie: Ohlédnutí

Milevské klubko

Milevské klubko

Dobrý den všem, 

zdravíme z Milevska a do Milevska :) 

V Milevsku proběhlo až nyní po prázdninové misijní klubko - spíše klubíčko! Za dobu setkávání se sešlo v sobotu nejvíce dětí a my z toho máme obrovskou radost, že se začíná naše setkávání rodičů s dětmi dostávat do podvědomí rodičů, farníků a veřejnosti. Do měsíce misií jsme se zapojili povídáním o Matce Tereze, pohybových her, pokračováním našeho "dobroskutkového řetězu", kterým bychom s dětmi rádi omotali celý milevský klášter. 

Matka Tereza nás inspirovala svým velkým srdcem, ve kterém měla místo pro všechny lidi. My jsme společně s dětmi vytvořili srdíčka s přáním či poděkováním těm, kteří minulou neděli přispěli na misie. Přání byla různá od zdraví, štěstí, Božího požehnání až po objetí a úsměv na rtech. Misijní klubko jsme si opět všichni moc užili a těšíme na další setkání. 

S pozdravem Hanka Kozáková

Ke stažení Ke stažení
01.11.2018, kategorie: Ohlédnutí

Misijní neděle v Třeboni

Misijní neděle v Třeboni

Oslavu Světového dne misií během Misijní neděle, která letos připadla na 21.10.2018, jsme v kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí v Třeboni využili k zorganizování Misijního jarmarku. Stoly byly obtěžkány misijními materiály, výrobky dětí z Misijního klubka a také množstvím koláčů, ze kterých jsme připravili misijní balíčky. Nechyběly ani slané dobroty třeba v podobě chlebíčků. Za jejich přípravu srdečně děkujeme obětavým ženám z farnosti. Děti se po evangeliu oblekly do misijních triček a v hojném počtu se s nadšením zúčastnily obětního průvodu, ve kterém přinášely dary za jednotlivé kontinenty.  Po mši byli všichni pozváni do křížové chodby na misijní jarmark. Obavy, že zbyde nějaké jídlo, se nenaplnily a všechny dobroty se prodaly. Štědrým dárcům děkujeme za jejich finanční příspěvky. Výtěžek z misijního jarmarku, který činil 7800 Kč, putoval na účet PMD. Mária Cížková

Ke stažení Ke stažení
Rok:   2018 2017 2016 2015
 
 
Nahoru